Gwiazdkowa Gorączka!

Święta zbliżają się wielkimi krokami – czas wybrać prezenty, przygotować dom i zadbać o kolację Wigilijną. Jest tyle do zrobienia, że praktycznie co roku ledwo nadążamy aby dopiąć wszystko na czas – też tak macie? I pewnie też co roku obiecujecie sobie że zadbacie o prezenty wcześniej ? No właśnie… Do Wigilii został tydzień a pod choiną pusto?  -spokojnie, mamy jeszcze sporo czasu, jeśli za prezenty zabierzecie się z głową i pomysłem, pójdzie łatwo, szybko i przyjemnie ;) Mamy dla Was kilka propozycji i podpowiedzi.

Święta zawsze wiążą się z nadziejami, wszyscy chcemy obdarować bliskich idealnym prezentem, pragniemy aby dom wyglądał pięknie a potrawy smakował jak u Babci :) – Jednym z koszmarków Bożego Narodzenia są nietrafione upominki… Jak ich uniknąć? To proste – stawiać na prostotę – zamiast głowić się nad wyszukanym, oryginalnym prezentem wybierz dla bliskich prezenty typu „basic” – nie chodzi tu o skarpety, kubek czy inne oklepane rozwiązania – ale o przedmioty które stanowią podstawę, bazę, pasują do każdego i do wszystkiego –  nie trafią na dno szafy – za to na pewno ucieszą ;)

Prezenty dla Niej:

Prezenty dla Niej ThoseTwoCanDo (2)

I dla Niego :

idealny prezent dla Niego

Co roku na Święta, w moim domu staramy się zmieniać wystrój, kolorystykę i tematykę kolacji Wigilijnej. To super Zabawa! Kompletowanie ozdób, planowanie potraw i dekoracji w wybranym kolorze to coś co daje Nam dużo frajdy i zbliża Nas do siebie. Uwielbiam z mamą szukać nowych pomysłów i inspiracji na te szczególne dni razem :) Buszowanie po sklepach to zdecydowanie nasza ulubiona część Świątecznych przygotować. W tym roku Na naszej Wigilii królować będzie złoto i czerń. Myślę że super poradziłyśmy sobie z tematem – czego efekty zobaczycie już wkrótce ;) Tymczasem uchylę rąbek tajemnicy – pokaże Wam jak fajnie zapakować prezenty aby cieszyły oko jeszcze przed rozpakowaniem! Przykładam do tego dużą wagę, ponieważ sama lubię ciekawe opakowania, pudełka, liściki… ah! :) Zgodnie z tematyką, szukałam ciekawych złotych papierów i pudełek – co okazało się wyzwaniem, niemniej jednak udało mi się w prosty sposób wyczarować cudne pudełeczka ;) – wystarczył złoty i czarny spray oraz własnoręcznie wykonany szablon. Bardzo cenię sobie ręczne prezenty – przypominają mi dzieciństwo – kiedy dostawałyśmy głównie prezenty wykonane ręcznie przez babcię, ciotki i mamę. Zwykłe kartonowe pudełka zamieniłam więc w urocze świąteczne paczuszki – środek wyściełałam pergaminem i wsypałam nieco złotych gwiazdek :) Zamiast wstążek użyłam dratwy ponieważ przywołuje na myśl stare pocztowe przesyłki :) – Liściki do paczek, złoty i szary papier znalazłam w TK Max.!

-Karna

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zapisz

Zapisz

Zapisz